Ubezpieczenie prywatne – czy warto?

Dużo ludzi zadaje sobie zapytanie, czy warto się ubezpieczać prywatnie. Nie ma bezspornej odpowiedzi na to pytanie, natomiast sporo osób deklaruje, że tak.

Jak wiadomo, nasza służba zdrowia nie przynależy do najlepiej pomyślanych rozwiązań. Niestety, ale kolejki do zawodowców oraz nawet do doktorów pierwszego kontaktu są pokaźne. Tym samym w sytuacji nagłej potrzeby, nie mamy sposobności na to, aby w ciągu kilku dni przebyć konsultację z doktorem, na którego specjalizacji nam zależy.
Jednakże mając prywatne ubezpieczenie unikamy tego problemu – większa część rejestracji w najogromniejszych polskich prywatnych centrach leczniczych możliwa jest cały dzień. W takim razie lekarz o konkretnej specjalizacji będzie nas mógł przyjąć nawet na następny dzień od zgłoszenia wizyty.

Prywatne ubezpieczenie mieści pakiet medyczny w skład którego wchodzą – w zależności od rodzaju pakietu – określone badania medyczne oraz konkretna ilość wizyt na miesiąc u lekarzy wybranych specjalności. W zależności od naszych zapotrzebowań zdołamy skorzystać z pakietu podstawowego, który najczęściej obejmuje lekarza pierwszego kontaktu, standardowa kontrola zdrowia raz w roku oraz jedną wizytę w miesiącu u lekarzy podstawowych specjalizacji. Natomiast jeśli chorujemy większą ilość razy, albo na przykład pragniemy także ubezpieczyć naszą pociechę, pożądane byłoby zainwestować w bardziej poszerzony pakiet, zawierający więcej badań, szczepienia oraz wizyty u pediatry i laryngologa.

Prywatna opieka medyczna daje nam wygodę i komfort, dodatkowo za względnie niedużą zapłatą. Warto dowiedzieć się o pakiet medyczny w naszym miejscu pracy – w wielu przypadkach prywatne firmy postanawiają podpisać kontrakt z prywatnym centrum medycznym i udostępnia swoim pracownikom tego rodzaju ubezpieczenie za kilkadziesiąt złotych bądź nawet bezpłatnie.

Nie zapominajmy, iż prywatna wizyta u specjalisty kosztuje zwykle około 100 złotych, a to zdecydowanie jest większy koszt niż miesięczna składka na pakiet leczniczy w ramach jakiego możemy uzyskać dużo więcej.
Źródło: s7pakiet.pl

Zobacz: serval app

About the author